Nejčastější dotazy

Je hypnóza bezpečná? Nemůže člověku uškodit?

Hypnóza je velice užitečná a silná technika. Je bezpečná, jestliže s ní umíte zacházet. Je to podobné jako s nožem. Když ho umíme používat a děláme to opatrně, pak je nůž zcela bezpečný. Když s ním šermujeme hlava nehlava, pak ohrožujeme sebe i okolí.

Je důležité vybrat si hypnotizéra, který hypnózu dobře ovládá a ví, na co je potřeba být opatrný. Zvláště pečlivě je potřeba zvažovat, zda a jakou použít sugesci. Obecně se dá říci, že je lepší dát našemu podvědomí prostor, aby si samo vybralo cestu k řešení, než mu ji předem určovat sugescí.

—————

Je možné naučit se hypnotizovat za 5 dní?

Ano. Na základním kurzu hypnózy se naučíte několik technik, jak navodit stav transu. Jsou vždy nejprve předvedeny, následně podrobně vysvětleny a pak si je sami vyzkoušíte, abyste se je naučili. 

—————

Má pan Lust psychologické vzdělání?

Vojtěch Lust má technické a ekonomické vzdělání. Psychologie a alternativní medicína jsou však jeho koníčkem už od mládí. Absolvoval mnoho kurzů a výcviků nejen v oblasti hypnózy a prostudoval desítky knih. Své vlastní poznatky a myšlenky pravidelně publikuje.

Více o něm najdete v jeho profilu.

—————

Mohu se prostřednictvím hypnózy odnaučit kouřit?

Ano. Hypnózu lze aplikovat při řešení nejen závislosti na cigaretách, ale obecně k odstranění jakékoli závislosti.

—————

Lze hypnózou léčit fóbie?

Ano. Hypnóza je také velmi efektivní nástroj při řešení fobií.

—————

Má hypnóza vliv na zdraví?

Ano. Hypnóza pomáhá k harmonizaci naší psychiky a vzhledem k tmu nakolik je naše fyzické zdraví propojeno s naší psychikou a mírou stresu, který zažíváme, může nám výrazně pomoci při uzdravení. Od bolestí páteře, přes migrény až po potíže s trávením.

—————

Nezažívám orgasmus. Může mi hypnóza pomoci?

Ano. Prožívání orgasmu je u žen propojeno s psychikou. Proto hypnóza může uvolnit psychické bloky, které prožívání orgasmu brání.

—————

Má smysl, aby se hypnózu učil člověk, který ji nebude používat v terapeutické práci?

Ano. Jednak se může naučit hodně o sobě, o tom, jak funguje lidská psychika a získat nástroj, jak na sobě pracovat. A navíc ho toto studium může velmi bavit, protože kurzy jsou vedeny maximálně prakticky, aby vám získané znalosti byly užitečné v každodenním životě. Zážitky našich studentů si můžete přečíst v referencích.

—————

Lze pomocí hypnózy zlepšit sportovní výkony?

Samozřejmě. Je známé, že sportovní výkony vrcholových sportovců se liší z velké části v tom, v jaké jsou psychické kondici. Kdo dokáže být v okamžiku výkonu soustředěný, uvolněný a vyrovnaný, ten podává nejlepší výkon, jakého je schopen. Současně lze ve stavu hypnózy procházet jednotlivé fáze sportovního výkonu, uvědomovat si chyby a fixovat si správné pohyby.

—————

Těžko se učím jazyky. Může mi pomoci hypnóza?

Ano, hypnóza vám může pomoci najít motivaci k učení a pomáhat v intenzivním soustředění během učení. Takže když se budete učit, půjde vám to lépe.

—————